Як дізнатися, чи є я у чорному списку боржників за кредитами?
Кредитна історія – це спосіб дізнатися ступінь благонадійності та платоспроможності позичальника. Тому, при поданні заявки на кредит до банку або будь-якої іншої кредитної організації будьте готові, що вас перевірятимуть на наявність заборгованостей. У випадку, якщо заявник не має жодних порушень або боргу, його заявка буде схвалена. Інакше, якщо претендент на виплату було занесено до чорного списку, прийде відмова. Як зрозуміти, що ти в чорному списку, що це таке і як уникнути попадання туди – розповімо в цій статті.
Що таке чорний список боржників?
Чорний список боржників за кредитами є переліком позичальників, які отримали статус неблагонадійних, який зберігається і використовується в електронному вигляді. Однак будь-який громадянин може відслідковувати свій кредитний статус, оформлюючи заявку на позику, у тому числі і кредит онлайн на картку з поганою кредитною історією.
За що неплатник може потрапити до чорного списку?
До списків боржників за кредитами можна потрапити з таких причин:
- Обман. Надання недостовірних даних, підозрілої поруки, приховування деякої інформації про свою особистість стають причинами попадання до списку боржників. Також сюди можна потрапити, якщо ви ручаєтеся або виступаєте гарантом шахрая.
- Фальсифікація документів, що засвідчують особу: паспорта, ІПН, посвідчень водія або пенсійного, різних довідок.
- Приховування доходів та інші махінації.
- Заборгованість із платежів. Чим вище виявиться сукупна заборгованість за кредитами, тим нижчим буде рейтинг клієнта.
- Ігнорування рішень судових інстанцій.
Тому, бажаючи оформити кредит на картку без відмови, буде не зайвим перевірити, чи є у списку боржників України чи ні. І тому можна скористатися чорним списком боржників банків, складеним з урахуванням кредитних історій громадян, чи внутрішніми досьє на неблагонадійних клієнтів конкретних підприємств, і навіть зібраними банківськими організаціями.
Як перевірити себе?
Перевірити, чи немає вашого імені у чорному списку боржників, можна у будь-який час. Вся інформація зберігається у базі даних Українського Бюро кредитних історій. Щоб отримати інформацію, що вас цікавить, потрібно виконати наступні дії:
- Надіслати запит – письмово чи онлайн;
- Пройти авторизацію на сайті;
- Прослідкувати запропонованим інструкціям;
- Отримати потрібну інформацію на пошті.
Проте вся процедура може тривати кілька днів. Тому можна скористатися альтернативою – спеціальним додатком для клієнтів.
Як вчинити, якщо ви все ж таки опинилися в чорному списку боржників за кредитом?
Це можна виправити такими способами:
- Скористайтеся послугою рефінансування: погасіть стару активну позику за рахунок нового.
- Попросити про відстрочку кредиту – одразу зі списку вас, звичайно ж, не виключають, проте при виплаті заборгованості ви підвищите свій рейтинг.
- Користуватися опцією реструктуризації боргу. Процедура передбачає виплату боргу посильними частинами.
- Взяти кредит на картку без відмови та без довідок у «Качай Гроші» – ця мікрофінансова організація надає короткострокові позики клієнтам, не перевіряючи їхньої попередньої історії.
Чому «Качай Гроші»?
- Лояльність сервісу до своїх клієнтів: заявки на отримання кредитів схвалюються для громадян віком 18-70 років незалежно від їх соціального статусу.
- Мінімальні вимоги до позичальника. Щоб отримати гроші до зарплати, треба мати громадянство України, бути володарем банківської картки. Жодних додаткових документів та довідок про доходи не потрібно.
- Швидкість та автоматичний розгляд заявок. Перевірка здійснюється скоринговою системою з використанням даних із відкритих джерел, а рішення про видачу кредиту стає відомим протягом 15 хвилин.
- Наявність спеціальних пропозицій та промокодів для постійних клієнтів.
- Відкритість сервісу – вся інформація щодо кредитів, умови видачі та зразки договорів представлені на офіційному сайті МФО.
Тому, якщо ви потребуєте швидких грошей на поточні витрати або покриття кредиту в банку, звертайтесь до компанії «Качай Гроші». Сервіс доступний цілодобово, а гроші на картку ви отримаєте відразу після схвалення заявки.