Меню

0 (800) 312-727

Як шахраї можуть взяти кредит на чужий паспорт?

04.11.2021

Втрата або крадіжка паспорта тягнуть за собою куди більше неприємностей, ніж багато людей можуть собі тільки уявити. Деякі помилково вважають, що проблема полягає тільки в необхідності переоформлення загубленого документа. Але є величезна ймовірність, що через певний час така людина з подивом для себе дізнається, що на нього оформлено відразу кілька кредитів на круглу суму, яких він, природно, не брав. Зазвичай жертви дізнаються про це вже після того, як їм дзвонять колектори з вимогою повернути борг.

Шахраї часто використовують чужі паспорти у провертанні своїх незаконних схем

Шахраї часто використовують чужі паспорти в провертанні своїх незаконних схем. І один з найулюбленіших способів використовувати чужий паспорт – це оформити на нього кредити. Адже після того, як гроші не будуть повернуті, кредитор буде звертатися до людини, на чий документ була оформлена позика.

Які схеми шахрайства найбільш часто використовуються?

Існує незліченна кількість шахрайських схем, при яких аферисти використовують паспорти своїх жертв. Але в рамках даної статті ми розглянемо лише ті способи, які стосуються оформлення кредитів:

  1. Переклеювання фото в паспорті або зміна зовнішності зловмисника. Це найпростіший спосіб оформити кредит на чуже ім’я. Для цього аферисти можуть вклеїти в паспорт своє фото або взагалі змінити зовнішність таким чином, щоб стати максимально схожим на реального власника паспорта.
  2. Повна фальсифікація документа з використанням даних з паспорта. По суті, виходить новий паспорт, але з даними жертви.
  3. Оформлення кредиту на товар в інтернет-магазині. Багато інтернет-магазини пропонують покупцям можливість оформлення кредиту на товар. Причому найчастіше дана процедура максимально проста і потрібно тільки скан-копія паспорта.
  4. Оформлення мікропозики на карту в МФО. Про це спосіб шахрайства поговоримо докладніше.

Оформлення мікропозик в онлайн сервісі

З появою кредитних сервісів, в яких можна оформити мікропозик повністю в режимі онлайн, шахраям стало набагато простіше користуватися краденими паспортами. Справа в тому, що в більшості МФО для оформлення позики достатньо вислати свій ідентифікаційний код і паспортні дані. Іноді може вимагатися фотографія з паспортом в руках. Але, як ми говорили раніше, вклеїти нове фото не складе для шахраїв великих труднощів. Тим більше, за фотографією складно визначити, якщо в паспорті вклеєна нове фото.

В Україні відомі випадки, коли на загублені паспорти людей оформлялося понад 10 мікропозик. Шахраї оформляють такі кредити протягом декількох днів, щоб інформація про набуття особою нових кредитів ще не встигла оновитися в Бюро кредитних історій. Після цього жертва дізнається, що на її ім’я оформлені десятки мікропозик. Зазвичай мова йде про невеликі суми, але якщо скласти всі ці кредити разом, то сума боргу може перевищити 100-200 тисяч гривень. А якщо додати до цього ще й величезні відсотки за прострочення, то закрити такий борг більшості простих людей практично неможливо.

Після цього зазвичай починаються суди, адже жертва шахрайства намагається списати всі ці кредити, і найчастіше це вдається зробити. Потрібно лише довести, що позика оформлявся іншою людиною по втраченому документу або украденим паспортними даними. Але в будь-якому випадку суди – це час, деньг і нерви. Тому куди краще попередити проблему, ніж потім справлятися з нею.

Що робити, якщо шахраї вже оформили кредит на ваш паспорт?

Якщо ви несподівано для себе отримали повідомлення про борг по кредиту, який ви не брали, то в першу чергу потрібно звернутися в банк і вимагати всі матеріали по кредиту. Банківська установа зобов’язана їх надати. Після цього потрібно написати заяву в поліцію, виклавши всі обставини. Поліція повинна порушити кримінальну справу за підробку документів або незаконне використання персональних даних. Кредитор в свою чергу повинен почати розслідування.

Як шахраї можуть взяти кредит на чужий паспорт?

Банк або МФО може відмовитися списувати борг. Таке відбувається в тих випадках, якщо заяву про втрати паспорта було написано вже після оформлення кредиту. В такому випадку залишається лише одне – готувати всі документи по справі і звертатися до суду. При цьому без допомоги грамотного юриста навряд чи вдасться обійтися. Після завершення судового розгляду в вашу користь залишається тільки звернутися в Бюро кредитних історій і попросити виправити свою зіпсовану КІ, надавши копію рішення суду.

Як уберегти себе від неприємностей?

Є кілька ефективних способів, як не допустити оформлення шахраями кредиту на ваш паспорт або вкрадені паспортні дані:

  • При втраті паспорта завжди в першу чергу пишіть заяву в поліцію, і чим раніше це зробити, тим краще;
  • Не передавайте свій документ або паспортні дані третім особам (наприклад, не залишайте документ в заставу, якщо берете напрокат велосипед або електросамокат, краще залишити в заставу гроші, телефон або іншу цінну річ);
  • Якщо на те немає вагомих причин, то не давайте копіювати ваш паспорт;
  • Особисту інформацію вводите в інтернеті тільки на перевірених і захищених сайтах;
  • Регулярно перевіряйте інформацію про себе в Бюро кредитних історій, раз на рік це можна зробити абсолютно безкоштовно.

Дотримання цих простих правил допоможе звести ризики до мінімуму.

Інші новини та акції

Акція «1й кредит зі мегазнижкою до 99%»

Акція «1й кредит зі мегазнижкою до 99%»

Акція для нових клієнтів Кача гроші, хто вперше оформлює позику в нашій компанії має змогу оформити позику під вигідні умови! Як скористатися акцією? Все дуже ...
Для клієнтів абонентів Київстар

Для клієнтів абонентів Київстар

У зв’язку з технічними проблемами у мережі Київстар, для обслуговування активного кредиту: Також ви можете написати нам в особисті повідомлення в Facebook і отримати консультації. ...
Листопад – знижкопад в Кача гроші

Листопад – знижкопад в Кача гроші

Знижкопад вже розпочався!  Листопад – знижкопад в Кача гроші, не пропусти свою знижку та встигни скористатися безпрецедентними умовами.  Знижкопад це не просто витвір уяви маркетологів, ...
Сума:
3000 грн
1000 грн
5000 грн
Термін платежу:
15 дн.
15 днів
15 днів
Сума:
Дата рекомендованого платежу:
Графік платежів Детальніше
за користування кредитом
в перші 15 днів
0,01% в день
грн
За користування кредитом без зміни суми тіла
остання дата включає суму кредиту і нараховані відсотки
Рекомендовано сплачувати відсотки кожні 20 днів
Сума погашення на :
грн
no-promo Такого промокоду не існує
Активувати
Load
Промокод активовано
Скасувати промокод
Кача Гроші
Кача Гроші

Швидкий кредит онлайн від Кача Гроші