Меню

0 (800) 312-727

Що робити, якщо банківську картку було заблоковано? Прості поради, як розблокувати

06.11.2021

Сьогодні наявність банківської картки не є нововведенням. Це один із найпоширеніших, зручніших і найпростіших у використанні платіжних інструментів. Однак може статися і так, що при звичайному поході в магазин виявиться, що ви не можете розплатитися за її допомогою, при цьому гроші у вас є. Що ж могло статися, чому так буває і як вирішити проблему – розберемося у цій статті.

Хто може заблокувати кредитну картку?

Найчастіше це робить сам банк-емітент. Блокуванню картки можуть передувати різні ситуації та причини. Як правило, банк блокує кредитку, якщо у вас є заборгованість перед самою кредитною організацією, або за наявності заборгованості щодо третіх осіб, коли картка блокується на вимогу судового виконавця.

При цьому слід зазначити, що за безпосереднього блокування гроші з рахунку не списуються, а лише стають недоступними фінансові операції у вигляді перерахувань, грошових переказів, платежів або зняття готівки.

Коли виникає потреба самому заблокувати картку?

Крім описаних вище випадків, запросити блокування картки може і сам клієнт:

 • Якщо пластик було втрачено. Перед тим, як звернутися із заявою до банку про видачу нової кредитної картки, рекомендується зв’язатися з оператором із проханням про зупинення всіх можливих операцій за втраченою карткою.
 • Ви забули карту у будь-якому пункті продажу. Навіть якщо вона буде повернена власнику, розумніше її заблокувати та випустити нову, оскільки дані зі старої картки вже відомі стороннім особам, які, використовуючи їх, зможуть запросто робити покупки в Інтернеті.
 • Банкомат не видав картку назад. Це може статися як через звичайну поломку, так і через підступи шахраїв.
 • Ви виявили, що з вашого рахунку були списані кошти, при цьому ви ніяких операцій не робили.

Щоб заблокувати картку терміново, достатньо зателефонувати на номер гарячої лінії.

Чи можна самостійно розблокувати банківську картку

Розблокувати картку можна, скориставшись онлайн банкінгом, зв’язавшись із оператором або з’явившись у відділення банку. Якщо ви вибрали перший спосіб, вам потрібний буде доступ до Інтернету. Принцип відновлення картки через онлайн-сервіси всіх українських банків приблизно однаковий.

 1. Вхід до особистого кабінету на сайті банку;
 2. Вхід у вкладку “Мій рахунок”;
 3. Вибір опції «Керування карткою»;
 4. Зміна опції “Блокування” на опцію “Розблокувати”.

Якщо ви вибрали варіант зв’язку з оператором, вам потрібно набрати номер гарячої лінії (він зазвичай вказаний на обороті пластикової картки або на сайті банку). Після відповіді оператора просіть розблокувати картку, відповівши на стандартний набір запитань.

Також можна скористатися способом розблокування за допомогою SMS. На прикладі ПриватБанку: на номер 10060 надсилається SMS-повідомлення з текстом «UNBLOCK+ХХХХ», де ХХХХ вказують на останні цифри в номері вашої банківської картки.

Основні причини блокування кредитних карток

Банк може заблокувати картку клієнта, якщо:

 • Було запідозрено шахрайські дії з боку власника картки;
 • У клієнта є непогашена заборгованість за кредитом, позикою у МФО, сплатою штрафу чи аліментів, комунальними платежами.

Автоматично карта блокується також, якщо було тричі введено неправильний ПІН-код у банкоматі.

Чи можна розблокувати заарештовану картку?

Це непросте, але все ж таки посильне завдання. У більшості випадків коштом накладається арешт за рішенням судової інстанції через наявні у клієнта заборгованості. Щоб розблокувати картку, виконайте такі дії:

 1. Дізнайтеся ким і чому був накладений арешт;
 2. Зв’яжіться із судовим виконавцем для з’ясування юридичних підстав для виконання;
 3. Оплатіть заборгованість або оскаржуйте блокування грошей у суді;
 4. У разі отримання позитивного рішення суду надішліть документ його виконавцю.

Важливо всі ці дії провести швидко, перш ніж кошти будуть списані з вашого рахунку. Адже їхнє повернення – ще складніше завдання.

Інші новини та акції

УВАГА! Усі грошові зобов’язання Позичальників перед Товариством за невиконаними фінансовими зобов’язаннями згідно укладених Договорів кредитної лінії є чинним та обов’язкові до виконання

28.05.2024 року набрало чинності Рішення Комітету з питань нагляду та регулювання діяльності ринків небанківських фінансових послуг Національного банку України №21/541-рк від 27.05.2024 року (надалі – ...
Акція «1й кредит зі мегазнижкою до 99%»

Акція «1й кредит зі мегазнижкою до 99%»

Акція для нових клієнтів Кача гроші, хто вперше оформлює позику в нашій компанії має змогу оформити позику під вигідні умови! Як скористатися акцією? Все дуже ...
Для клієнтів абонентів Київстар

Для клієнтів абонентів Київстар

У зв’язку з технічними проблемами у мережі Київстар, для обслуговування активного кредиту: Також ви можете написати нам в особисті повідомлення в Facebook і отримати консультації. ...
Сума:
3000 грн
1000 грн
5000 грн
Термін платежу:
15 дн.
15 днів
15 днів
Сума:
Дата рекомендованого платежу:
Графік платежів Детальніше
за користування кредитом
в перші 15 днів
0,01% в день
грн
За користування кредитом без зміни суми тіла
остання дата включає суму кредиту і нараховані відсотки
Рекомендовано сплачувати відсотки кожні 20 днів
Сума погашення на :
грн
no-promo Такого промокоду не існує
Активувати
Load
Промокод активовано
Скасувати промокод
Кача Гроші
Кача Гроші

Швидкий кредит онлайн від Кача Гроші