Що таке пролонгація позики?

З кожним роком українці оформлюють дедалі більше мікропозик. Даний вид кредитування є відмінною альтернативою банківським кредитам, якщо йдеться про відносно невелику суму на короткий термін. Популярність позик у кредитних сервісах пояснюється їх численними плюсами: менше вимог, є безвідсоткові позики, часто проводяться акції, висока швидкість оформлення, можливість оформлення в режимі online. Однак, за невиплату таких кредитів на позичальників також накладаються штрафні санкції.

Якщо позичальник не може вчасно повернути гроші, кредитні організації, як правило, пропонують відразу кілька інструментів для вирішення проблеми. І одним із основних інструментів є пролонгація.

Пролонгація (prolongare – подовжувати) позики – це продовження терміну дії кредитного договору визначений термін без необхідності виплачувати тіло кредиту.

Умови пролонгації

Пролонгація – це частина програми лояльності мікрофінансових організацій. Ця послуга передбачає продовження терміну дії кредиту без застосування до боржника штрафних санкцій: погіршення кредитної історії, нарахування пені та штрафів тощо. При оформленні пролонгації позичальник оплачує тільки проценти, що набігли за кредитом, і протягом усього терміну виплачує тільки відсотки. Тіло кредиту виплачується наприкінці терміну дії пролонгації.

У більшості кредитних послуг позичальник може оформити пролонгацію будь-яку кількість разів. Пов’язано це з тим, що клієнт у будь-якому разі сплачує відсоток за користування кредитними коштами. Терміни пролонгації у всіх МФО різні. Найчастіше пролонгація оформляється терміном до 30 днів чи термін, не перевищує початковий термін кредитування.

Плюси пролонгації позики

Ця послуга має кілька незаперечних плюсів:

 • Позичальнику не потрібно тут і зараз шукати необхідну для погашення кредиту суму, йому надається додатковий час на вирішення своїх фінансових питань;
 • Оформляється пролонгація, як і сама мікропозика, в режимі онлайн протягом декількох хвилин;
 • Це безкоштовна послуга, тому боржник не зазнає додаткових витрат;
 • Пролонгація – це універсальний інструмент, яким можна скористатися на будь-якому етапі кредитування (відразу після оформлення мікрокредиту або хоч наприкінці терміну).

У яких випадках знадобиться пролонгація кредиту?

Переважно мікропозики беруться на невеликий термін – до 1 місяця. Хоча деякі МФО видають кредити на більш тривалі терміни. У будь-якому разі за цей час може статися все, що завгодно, через що позичальник не зможе вчасно повернути гроші. Основними причинами оформлення пролонгації є:

 • Затримка заробітної плати;
 • Втрата основного джерела роботи (звільнення, закриття компанії тощо);
 • Непередбачені фінансові витрати;
 • Хвороба чи інша причина тимчасової втрати працездатності;
 • Виїзд за кордон, через що позичальник фізично не може внести гроші (хоча зараз багато кредитних сервісів надають можливість оплати позики онлайн в особистому кабінеті).

Як оформити пролонгацію і як вона працює?

 1. Необхідно зайти в особистий кабінет на сайті кредитної організації та вибрати опцію «Пролонгація».
 2. Потрібно вибрати термін, на який буде продовжено кредит.
 3. Після цього потрібно сплатити відсотки за кредитом або вартість послуги (якщо така передбачена кредитним договором). Є можливість оплати відсотків та комісії та іншими засобами, наприклад, через термінали самообслуговування. Усі доступні способи оплати зазначаються на сайті МФО.
 4. Після цього потрібно вчасно погашати відсотки за кредитом.

Необхідно розуміти, що продовження кредиту не звільняє від необхідності його погашення. Позичальнику просто дається додатковий час, щоб він знайшов гроші та повернув борг кредитору. При цьому йому необхідно справно платити відсотки, що нараховуються, в іншому випадку будуть нараховані комісії та пені.

Чи може МФО відмовити у пролонгації кредиту

Є кілька можливих ситуацій, за яких МФО може відмовити клієнту у пролонгації:

 • Позичальник використав встановлений кредитним договором ліміт за кількістю пролонгацій (якщо такий ліміт є);
 • Перевищення кредитного навантаження – це ситуація, коли позичальник після оформлення мікропозики отримав ще новий кредит або кредити в інших МФО та банках;
 • За період кредитування позичальник уже порушував умови пролонгації;
 • Надання позичальником недостовірних або хибних відомостей про себе, що було виявлено після видачі кредитних коштів.

Як показує практика, МФО рідко відмовляють клієнтам у пролонгації. Будь-яка кредитна організація зацікавлена у тому, щоб кредит було погашено. А якщо позичальник при цьому ще й довше виплачуватиме проценти за позикою, то це тільки плюс для кредитора.

Враховуючи все це, можна стверджувати, що пролонгація кредиту в багатьох випадках вигідна як позичальникам, так і кредиторам, адже боржник отримує додатковий час для вирішення своїх фінансових питань, а мікрофінансова організація більше заробляє, і залишається висока ймовірність погашення кредиту боржником.